Kalendarium

Poniedziałek, 2021-04-12

Imieniny: Juliusza, Lubosława

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 81988
  • Do końca roku: 263 dni
  • Do wakacji: 74 dni

Zajęcia z psychologiem

Zajęcia korekcyjno- kompensacyjne:

Pięcio i sześciolatki:
 
12.04 (poniedziałek):
 
W ramach zajęć korekcyjno-kompensacyjnych proszę, aby dzieci wykonały ćwiczenie grafomotoryczne ( Literka A i Literka B) załączone w pliku poniżej.
Zachęcam również do wykonania zadania wiosenne symetrie. W tym celu proszę o wejście w link: 
https://view.genial.ly/6064b00dda2fe30ce2f431c6/interactive-content-wiosenne-symetrieby-anna-swic?fbclid=IwAR16kFnYNbAiS8ZsJGnCgEIAt8DlX7QkKVii4bzm6Sjq8ptGNDABezYm5MI
oraz dokończenie wzoru kolorując jego symetryczną część.
 
 
08.04. (czwartek):
 
W ramach zajęć korekcyjno-kompensacyjnych proszę, aby dzieci wykonały ćwiczenie grafomotoryczne (literka A i B) załączone w pliku.
 
29.03. (poniedałek):
 
W ramach zajęć korekcyjno-kompensacyjnych proszę, aby dzieci wykonały świąteczne ćwiczenie na łączenie cech. Karty pracy znajdą Państwo w załączonych plikach (nazwa: Łączenie cech). Zadanie można wykonać również on-line pod adresem: https://view.genial.ly/605f0d496bd9330d1ecc3c43/interactive-content-kolorowe-pisankiby-anna-swic
Instrukcja do zadania on-line:
Ułóż pisanki na kratownicy. Zwróć uwagę na ich kolor, wzór i liczbę.
Instrukcja do drukowanych kart pracy:
Wytnij pisanki znajdujące się na drugiej stronie karty. Przyklej je w tabeli zwracając uwagę na ich wzór, kolor i liczbę.
 
Trzy i czterolatki:
 
14.04 (poniedziałek)

W ramach zajęć korekcyjno-kompensacyjnych proszę, aby dzieci wykonały zadanie on-line:
https://wordwall.net/pl/resource/13695017/terapia-pedagogiczna/co-nie-pasuje . Zadanie polega na wybraniu jednej rzeczy, która nie pasuje do pozostałych. Proszę również, aby dzieci ulepiły dowolny kształt z plasteliny.
 
29.03 (poniedziałek)
 
W ramach zajęć korekcyjno-kompensacyjnych proszę, aby dzieci pokolorowały załączoną kolorowankę. 
Źródło: e-kolorowanki.eu
 
 
Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne:
 
 
30.03. (wtorek) 
W ramach zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne proszę, aby dzieci wykonały ćwiczenie uważności "Uważność i spokój żabki". Zadaniem dzieci jest wykonywanie poleceń podawanych podczas nagrania. Nagranie  znajdą Państwo pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=18SpO_lyH2Q .
 
 
Dla rodziców: 
Interesujący wykład do wysłuchania pod tytułem "Co warto wiedzieć, kiedy wychowujemy (jeszcze) małe dziecko? znajdą państwo pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=DtA8h7p-jmU