Poniedziałek, 2021-03-01

Jesteś tutaj: Start

DYŻUR WAKACYJNY!!!

Szanowni Rodzice!!!

Trwająca epidemia Covid-19 wymusiła zmianę funkcjonowania placówek oświatowych. Wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego wprowadziły zasady bezpieczeństwa. Zmniejszona została miedzy innymi liczebność grup. Uwzględniając istniejące ograniczenia zawarte w procedurach zachowania bezpieczeństwa z Zespole Przedszkoli zapewniamy Państwu mozliwość skorzystania z naszej opieki w okresie wakacji w dniach:

od 29 czerwca do 7 sierpnia oraz od 17 do 28 sierpnia 2020r.

(W dniach od 10 do 14 sierpia ze względu na przerwę techniczną Zespół Przedszkoli będzie nieczynny).

Informujemy również, że dyżur będzie odbywał się:

• w dniach od 29 czerwca do 7 sierpnia w budynku Przedszkola nr 2,
  • w dniach od 17 do 28 sierpnia w budynku Przedszkola nr 5.

W związku z powyższym Rodziców zainteresowanych dyżurem wakacyjnym prosimy o informację drogą mailową (przedszkolenr2@gmail.com, lub kolorowe-nutki@wp.pl), lub telefoniczną (612960428. lub 612960277) maksymalnie do 24.06

(brak zgłoszenia wiąże się z tym, iż dziecko nie będzie mogło skorzystać z opieki przedszkolnej).

Prosimy o podanie konkretnych terminów, w których Państwa dziecko bedzie uczęszczać do przedszkola!

Z góry dziękujemy!

Szanowni Rodzice!

Bardzo proszę tych Państwa, którzy po telefonicznych rozmowach z nauczycielkami grup wyraziliście chęć przyprowadzenia dziecka do przedszkola od 25 maja 2020 r. o zapoznanie się z "Procedurami zapewnienia bezpieczeństwa w Zespole Przedszkoli w związku z wystąpieniem COVID- 19" oraz załącznikiem do procedur.

Proszę o telefoniczne potwierdzenie w dniach: 21-22 maja do godz. 13 obecności dziecka w przedszkolu (brak telefonicznego potwierdzenia wiąże się z tym, iż dziecko nie będzie mogło skorzystać z opieki przedszkolnej). Proszę o wypełnienie załącznika do procedur i dostarczenie go do placówki w dniu przyprwadzenia dziecka do przedszkola.

Dyrektor Zespołu Przedszkoli w Obornikach

Małgorzata Pawlik

Drodzy Rodzice!!!

Zanim przyprowadzicie dziecko do przedszkola proszę o zapoznanie się z procedurami zapewnienia bezpieczeństwa w Zespole Przedszkoli w związku z wystąpieniem COVID.

Szczegóły w zakładce "Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w ZP w związku z wystepowaniem COVID".

Szanowni Państwo!

W związku z utrzymującym się zagrożeniem zdrowia uczniów i nauczycieli spowodowanym trwającą epidemią COVID-19 oraz nikłym zainteresowaniem rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli publicznych na terenie Gminy Oborniki, podjąłem decyzję o utrzymaniu czasowego ograniczenia funkcjonowania żłobka, przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych do dnia 24 maja 2020r. tj. do dnia określonego jako termin zamknięcia szkół, wynikający z postanowień rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( Dz.U. 2020r. poz. 410 z późn. zm.).
Dodatkowo wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 r. dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w praktyce są niemożliwe do spełnienia nawet w tak dobrze zorganizowanych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych jakie posiada Gmina Oborniki.

Burmistrz Obornik,

Tomasz Szrama

SZANOWNI RODZICE!

W OKRESIE CZASOWEGO OGRANICZENIA FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W ZWIĄZKU Z ZAPOBIEGANIEM , PRZECIWDZIAŁANIEM I ZWALCZANIEM  COVID – 19 MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ ZMIENIŁO PRZEPISY,  DZIĘKI KTÓRYM MOŻLIWE JEST PROWADZENIE KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ.

INFORMUJĘ, ŻE NA NASZEJ  STRONIE ZNAJDUJE SIĘ ZAKŁADKA „NAUKA W DOMU”, NA KTÓREJ NAUCZYCIELKI GRUP PODAJĄ PROPOZYCJE ZADAŃ, AKTYWNOŚCI I GIER ORAZ WIERSZY I PIOSENEK DLA SWOICH WYCHOWANKÓW.

NAUCZYCIELKI GRUP, KTÓRE POSIADAJĄ „PADLET” BĘDĄ UMIESZCZAĆ NA BIEŻĄCO TREŚCI PROGRAMOWE W TEJ APLIKACJI.

SERDECZNIE POZDRAWIAM WSZYSTKICH RODZICÓW I DZIECI.

ŻYCZĘ DUŻO ZDROWIA!

DYREKTOR ZESPOŁU PRZEDSZKOLI

MAŁGORZATA PAWLIK

„Ze szczęśliwych dzieci wyrastają szczęśliwi dorośli”